„Infostatyboje“ atsiradusi sistemos klaida nedelsiant pašalinta

2017-01-10

          Pastebėjus, kad informacinės sistemos „Infostatyba“ interneto svetainėje www.planuojustatyti.lt buvo prieinami gyventojų, „Infostatyba“ vartotojų, asmens duomenys, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) darbuotojai nedelsiant ėmėsi veiksmų šiems sistemos nesklandumams pašalinti.

          Apie incidentą informuota sistemos kūrėja UAB „Asseco Lietuva“ klaidą ištaisė – neviešintini asmenų duomenys neberodomi. VTPSI iš minėtos bendrovės pareikalavo nedelsiant paaiškinti šio incidento priežastį bei užtikrinti, kad ateityje tai nepasikartotų.

          Pasak bendrovės atstovo, dėl modernizuojamos sistemos atsirado klaida, kuri sudarė galimybę neprisijungusiam naudotojui patekti į naujų įgaliojimų kūrimo sritį ir pamatyti ne tik su juo susijusių asmenų duomenis. Tačiau jokių kitų veiksmų toks naudotojas sistemoje atlikti negalėjo. Paprastai šia funkcija naudojasi registruoti naudotojai (dažniausiai – statytojai), kurie nori įgalioti kitus asmenis (projekto vadovus, architektus ar kt.) tvarkyti ir teikti prašymus, kitus dokumentus į „Infostatyba“ jų vardu.

          Pagal informacinės sistemos „Infostatyba“ palaikymo paslaugų sutartis UAB „Asseco Lietuva“ yra įsipareigojusi saugoti ir neatskleisti tretiesiems asmenims jokių su šia sutartimi susijusių duomenų. Už šio įsipareigojimo netinkamą vykdymą  bus pareikalauta bendrovės atsakomybės. 

          VTPSI apgailestauja dėl įvykusio incidento ir atsiprašo asmenų, kurių duomenys trumpam buvo paviešinti.